Zapraszamy serdecznie na pielgrzymkę po Sanktuariach Węgier i Rumuni w terminie od 10 do 18 września 2018 r. Cena 2360 zł ( w cenie wliczone są wszystkie bilety do obiektów zwiedzania) .

Zapisy w kancelarii parafialnej Parafii Św. Antoniego w Jarocinie lub pod numerem tel. 781 031 878.

SANKTUARIA WĘGIER I RUMUNII

BUDAPESZT · SZEGED · TIMIŞOARA · HUNEDOARA · ALBA IULIA · SIBIU · BRASOV · BRAN · SINAIA · PREJMER · SIGHISOARA · TÂRGU MUREŞ · TURDA · CLUJ NAPOCA · ORADEA · EGER

 

PROGRAM RAMOWY 9 DNI

 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z Jarocina w godzinach rannych. Przejazd do Budapesztu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Spacer po mieście. Zobaczymy: Bazylikę św. Stefana, operę, most łańcuchowy, park miejski z Zamkiem Vajdahunyat, plac Bohaterów i pomnik Millennium z 36-metrową kolumną Archanioła Gabriela, aleję Andrassiego, budynek parlamentu, plac Wolności z budynkami Banku Narodowego i Telewizji, pałac Akademii Nauk. Udamy się na Wzgórze Zamkowe. Zobaczymy dziedzińce zamkowe, basztę Rybacką, neogotycki kościół Macieja oraz Bramę Wiedeńską. Obiadokolacja. Wieczorny rejs po Dunaju. Powrót i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Szegedu. Zobaczymy neoromański kościół wotywny. Przy kościele wznosi się wieża Świętego Demetriusa. Udamy się na plac Katedralny, część zabudowy placu stanowią budynki uniwersytetu. Zobaczymy Bramę Bohaterów, a także most nad Cisą – stalowy, wiszący most, którego konstruktorem był Gustave Eiffel. Przejazd do Timişoary, gdzie w VII wieku urodził się papież Konon. Zobaczymy: starówkę, Piata Uniri z katedrą katolicką oraz katedrę serbską, katedrę prawosławną – największą cerkiew w całej Rumunii, gmachy przy Piata Victoriei. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Hunedoary – zwiedzanie Zamku Hunedoara – jednego z największych i najpiękniejszych średniowiecznych zamków Rumunii. Przejazd do Alba Lulia – historycznej stolicy Siedmiogrodu. Zobaczymy katedrę katolicką z grobem Izabeli Jagiellonki, katedrę prawosławną, miejsce koronacji króla Ferdynanda i królowej Marii. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Sibiu.

 

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie Sibiu. Zobaczymy: Katedrę prawosławną pw. Świętej Trójcy z początku XX wieku z kopułą pokrytą barwnymi freskami oraz ikonostasem, ewangelicki kościół parafialny, most Kłamców, schody Ormiańskie. Przejazd do Braszowa – zwiedzanie starówki: rynek z ratuszem, muzeum historyczne, cerkiew św. Mikołaja, mury miejskie z bramami, Czarny Kościół. Kolejno udamy się do Bran – romantycznego zamku, błędnie uważanego za posiadłość Drakuli oraz Râsnov – zamku chłopskiego usytuowanego na szczycie góry. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Sinaia. Zobaczymy piękne pałace Peleş i Pelişor, wchodzące w skład kompleksu wybudowanego dla rumuńskiej rodziny królewskiej. Pierwszy przypomina bardziej baśniowy renesansowy pałac niż zamek. Drugi to mały zameczek, zbudowany jako prywatna rezydencja króla Ferdynanda. Zwiedzimy także kościół Obronny w Prejmer. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do średniowiecznego miasta Sighisoara – prawdopodobnego miejsca urodzenia Drakuli. Przejazd na krótkie zwiedzanie centrum Târgu Mureş: zobaczymy jedną z najpiękniejszych katedr Rumunii, wewnątrz całą pokrytą freskami, secesyjny pałac kultury, teatr narodowy, ratusz. Przejazd do Turdy, gdzie zwiedzimy kopalnię soli. Windą panoramiczną zjedziemy w dół do Sali Rudolf, gdzie znajduje się karuzela z 6 gondolami. Z sali Rudolf zejdziemy schodami do windy, która zawiedzie nas do sali Terezia. Przejazd do Cluj Napoca. Zobaczymy gotycką, katolicką Katedrę św. Michała – z XIV-XV w. oraz katedrę prawosławną. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd na krótkie zwiedzanie secesyjnego centrum Oradei. Przejście przez śródmiejski deptak i pasaż „Pod Czarnym Orłem”. Przejazd do Egeru. Zobaczymy jedną z największych na Węgrzech katedrę katolicką oraz piękne barokowe Stare Miasto. Chętni będą mieć możliwość wejścia na prawdziwy minaret. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

TERMIN:   10-18.09.2018

CENA:        1980 zł + 90€ = 2360 zł

 

ZAPEWNIAMY:

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 8 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami

• 8 śniadań, 8 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 10 000 zł w RP

• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych oraz inne wydatki związane z realizacją programu

 

UWAGI:

• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny do podróży: dowód osobisty lub paszport

 

 

 

 

 

Ważne informacje

Msze święte
  • W dni powszednie: 6.30, 8.00, 18.30
  • W święta zniesione: 6.30, 8.00, 10.00, 17.00, 18.30
  • W niedziele i święta: 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.30, (20.00 w porze letniej)

Ważne linki