Ogłoszenia parafialne

   

     OGŁOSZENIA PARAFIALNE   

    33 Niedziela Zwykła

                                                                   19 listopada 2017

 

 

            Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej prosimy mieszkańców ulicy Podchorążych o odbiór ikony MB Częstochowskiej. Również po Mszy Świętej drugie spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.

We wtorek o godz. 18.00 adoracja i modlitwa do Św. Antoniego a następnie Msza Święta w intencjach zbiorowych za żyjących i zmarłych Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół klasztoru.

W czwartek o godz. 18.00 Nabożeństwo do Św. Franciszka z Asyżu.  O godz. 20.00 modlitwa o pokój przed Najświętszym Sakramentem w dolnym kościele.

W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

          W sobotę Nabożeństwo do Matki Bożej.

W przyszła niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. O godz. 9.00 Msza Święta w intencji Akcji Katolickiej. Po Mszy Świętej o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

         Również w przyszłą niedzielę Bractwo Charytatywne naszego klasztoru przeprowadzi zbiórkę przed kościołem na paczki świąteczne dla ubogich rodzin naszej parafii.

Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć opłatki i świece „Caritasu” na stół wigilijny. Ofiary z opłatków przeznaczymy na wigilię dla ubogich, która jak zawsze odbędzie się w naszym klasztorze w sam wieczór wigilijny.  

         Informujemy, że podział klas na Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii dnia 28 kwietnia 2018 roku jest następujący: Grupa I – godzina 10.00 i klasy E, F, G ze szkoły nr.4. Grupa II – godzina 12.30 i klasy A, B, C, D ze szkoły nr. 4. Pozostałe szkoły dokonają podziału po uzgodnieniu z katechetami. Podział jest ostateczny i nie podlega negocjacji.

 Przed kościołem można nabyć prasę katolicką oraz diecezjalne kalendarze misyjne i „ Caritas” w cenie 6 zł, oraz nowy numer gazety parafialnej „Franek”.

O. Lesław – Gwardian naszego klasztoru składa serdeczne podziękowania za złożone kondolencje oraz obecność przedstawicieli jarocińskiego klasztoru i parafii na pogrzebie Swojego rodzonego Brata. Pogrzeb odbył się w miniony czwartek w Pakości.

 

Zawsze mamy być gotowi na spotkanie z Chrystusem, który przyjdzie niespodziewanie. Niech w tym oczekiwaniu umacnia nas błogosławieństwo Boga, aby lampy naszych serc zawsze płonęły jako znak wiary i miłości.

 

POKÓJ I DOBRO  - z modlitwą Franciszkanie

 

W tym tygodniu odeszli do wieczności + Maria Szymanek i + Stanisław Kozłowski z Os. Konstytucji 3 maja …wieczny odpoczynek…

                                                                                

Ważne informacje

Msze święte
  • W dni powszednie: 6.30, 8.00, 18.30
  • W święta zniesione: 6.30, 8.00, 10.00, 17.00, 18.30
  • W niedziele i święta: 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.30, (20.00 w porze letniej)

Ważne linki