Katecheza dla dorosłych

„Katecheza dla dorosłych” to doskonała okazja, aby uporządkować i pogłębić swoją wiedzę religijną. W parafii św. Antoniego Padewskiego organizowana jest z przerwami od listopada 2001 roku. Pierwszym prowadzącym był ojciec Grzegorz Błoch - wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym we Wronkach i autor wielu publikacji naukowych.

Spotkania odbywają się we wtorki po mszy św. wieczornej (ok. 19.10) w dolnym kościele.  Obecnie prowadzi je ojciec Sofroniusz Rempuszewski, proboszcz i gwardian. W trakcie poruszane są kwestie dotyczące m.in. sakramentów, objawień Maryjnych, historii Kościoła, ale i tematy pojawiające się na bieżąco np. synod amazoński, wspomnienia świętych przypadające w danym dniu i rocznice ważnych wydarzeń. Treści są przekazywane w jasnej, zrozumiałej dla wszystkich formie, trafiające do odbiorców o różnym stopniu zaangażowania religijnego. Ojciec Sofroniusz nie boi się poruszać również trudnych, często bolesnych dla Kościoła zagadnień i odpowiadać na pytania pojawiające się wśród słuchaczy. Odwołuje się też do swoich bogatych doświadczeń z okresu studiów w Rzymie.

W „Katechezie dla dorosłych” uczestniczy co tydzień kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Grupa jest otwarta na wszystkich chętnych. Można dołączyć w każdym momencie, ponieważ każde spotkanie do oddzielny temat. Miejsca w kościelnych ławkach również wystarczy.