Każdy czas odczytuję jako łaskę od Pana Boga i Jego opiekę nad nami.

Jeżeli posiadasz Drogi Czytelniku doświadczenie wiary, zapraszam Cię do tego, by podzielić się nim na stronie naszej parafii, w myśl słów św. Pawła: „Wiara rodzi się z tego, co się słyszy”.

W tej sprawie prosimy o kontakt: e-mail: kontakt@franciszkanie-jarocin.pl

Uroczystość Wszystkich Świętych

Jemy i pijemy. Jeden karkóweczkę, inny goloneczkę. Osobiście wolę ptasie mleczko. Dbamy o nasze ciało biegając, starsi biorą kijki i maszerują dla zdrowia w myśl powiedzenia „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Ale nasze ciało jest śmiertelne. Kiedyś serce każdego z nas przestanie bić. Mówi się, że śmierć to jedyna sprawiedliwość. Każdego prędzej czy później dosięgnie.

Czytaj więcej

Cuda wokół nas wywiad

Każdego z nas czeka taki dzień, w którym nasze ciało przestanie nam służyć. Zgasną wszystkie funkcje życiowe, umilknie bicie serca. Kończy się nasza doczesna podróż. Ale jeśli w pewnej chwili Bóg pozwoli nam wrócić? Właśnie taką decyzję podjął Pan w przypadku naszej bohaterki. Co przez to chciał powiedzieć?

Czytaj dalej

Nigdy nie jesteś sam

W dzisiejszym świecie, pełnym zabiegania problemów i stresu, gdzie z każdej strony jesteśmy atakowani negatywnymi informacjami, łatwo popaść jest w uzależnienia. Dobrze pamiętać, że z każdej sytuacji można znaleźć wyjście. Dlatego też przy naszym klasztorze działa grupa AA, a swoim doświadczeniem podzieli się prowadząca grupe AA- Bereschit,
co po hebrajsku oznacza „początek”.

Czytaj więcej

Zaproś Boga na kawę

Jak często gonimy za „wielkimi rzeczami”. Chcemy być najlepsi, wygrani, chcemy być królami tego świata. Zapominamy jednak o tym, że życie jest bardzo kruche. Tak naprawdę jest ulotną chwilą. Dziś jesteśmy, a jutro… Jutro może nas już nie być. Po co zatem wpadać w depresję, złościć się, trwać w wiecznym „nie chce mi się”.

Czytaj dalej