„Różaniec do granic” w Słubicach 7.10.2017

Nasi parafianie i nie tylko w ramach inicjatywy "Różaniec do granic" udali się do Słubic. Najpierw na Eucharystię do Kościoła pw. Ducha Świętego, a potem do strefy modlitwy w miejscowości Nowy Lubusz . Były to wały ochronne na rzece Odrze. Bliżej granicy już się nie dało. :-)

Wreszcie ktoś zmobilizował nas do batalii różańcowej! Natychmiast podchwyciliśmy hasło i 7 października o 6tej rano pełen autokar ludzi z naszej parafii wyruszył do Słubic. Czuliśmy się, jakbyśmy jechali na wojnę o miłość i pokój. Czuliśmy też, że tu - w naszym kraju, jest Ziemia Maryi.

Po drodze mijaliśmy inne autokary, na postojach czekaliśmy w kolejkach z ludźmi z Łodzi, Poznania i innych miast. Rozmawialiśmy tak, jakbyśmy się dobrze znali. Widać było, że jesteśmy dziećmi tej samej Matki.

W Słubicach, w kościele p.w. Zesłania Ducha Św. pięknie przygotowali się na nasze przyjęcie. Oszacowano, że zebrało się nas w tym kościele 4 tysiące osób i kiedy modliliśmy się, słychać było tę siłę! Była konferencja, okazja do Spowiedzi Św., Msza Św., Adoracja Pana Jezusa. Przy wyjściu z kościoła rozdawali nam ulotki z wiadomościami na temat nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

Potem wolontariusze odprowadzili nas do strefy modlitwy. My mieliśmy malownicze miejsce na wałach nad samą Odrą. Punktualnie o 14-tej rozpoczęliśmy modlitwę. O tej samej godzinie ci, którzy nie mogli z nami jechać, modlili się w naszym kościele.

Cztery Różańce minęły nam tak szybko, że poprosiliśmy jeszcze o Koronkę do Miłosierdzia Bożego. :)

Trochę zmarzliśmy, ale deszcz zaczął padać dopiero po zakończonych modlitwach.

O. Dacjusz powiedział: „No to teraz czekamy na owoce.”

Mamy świadomość, że coś się w nas stało...jakbyśmy się zakorzenili, nabierali mocy. Bo to pewnie my będziemy tymi owocami.

Niech będzie Bóg uwielbiony!